Kuidas teha oma trenniteekonnast kunstiteos?

 

Ameerika õpetaja loob Baltimore’i tänavail rattaga sõites GPS-teoseid

Mil moel kombineerida treening kunsti- ja tehnikalembusega? Ameeriklane Michael Wallace on oma leidnud viisi: 39aastane õpetaja väntab mägirattal mööda Baltimore’i kaguosa tänavaid, kaasas GPS-jälgimisseadmega telefon, mis jäädvustab tema marsruudi kaardile.

 

 

Sel moel jooni tõmmates on Wallace viimase kahe ja poole aasta jooksul maha sõitnud sadu kilomeetreid ja loonud oma marsruutidest umbes 75 kunstiteost – detailsest New Yorgi siluetist haikalani.

 

Sõprade julgustusel hakkas Michael Wallace trükkima oma pilte kvaliteetsele linasele riidele ja plasttekstuuriga paberitele, mida ta nüüd esitab kunstinäitustele. Oma taieseid eksponeerib Michael ka oma kodulehel WallyGPX.com ja Baltimore’i kunstikauplustes, kirjutab Daily Mail.

"Mu kodukoht Kagu-Baltimore on selle kunsti tegemiseks ideaalne, sest siin on põnev tänavavõrgustiku süsteem ja suur, üsnagi väheste takistustega park, mis võimaldab mul jooni väänata," räägib Michael. Kinnitades, et samasuguste piltide tegemisega saaks hakkama igaüks: "Pole vaja muud kui ratast ja GPS-jälgimisseadet, mida saab igast auto- või rauapoest."