Rammumees Nämi suruja Leesmanni süüdistustest

 

Lauri Nämi ootavad eest kaks tugevat jõuproovi: veebruaris Meistrite liiga finaaletapp ja märtsis Arnold Classic. Klassikalises tõstmises Eesti rekordeid purustanud jõumees loodab tänavu ka kõikuma lüüa Eesti tugevaima mehe Rauno Heinla trooni.

 

 

Milliste lootustega lähed Meistrite liiga etapile Bosniasse?
Bosnias toimub Meistrite liiga 2011 finaal ja seega on kohal kõik tugevamad üle maailma. Sellel võistlusel on nimelt võrreldes tavaetapiga topeltpunktid. Võistlustele lähen andma endast parimat, eesmärk tulla punktikohale (esikümnesse - M. R.) ja võimalikult kõrgele.


Kas oled püsinud terve ja saanud korralikult harjutada?
Olen olnud hea tervise juures ja saanud harjutada väga korralikult, vormi tipp oli küll planeeritud 2.-4. märtsil toimuvale Arnold Amateur Strongman World Championships'ile. Lihtsalt varem ei teadnud, et enne Arnoldit tuleb ka Euroopas nii kõva võistlus.

 

 

Mullu sai Meistrite liiga Hispaania etapil neljanda koha. Mis mulje toonane võistlus jättis? Tipud polegi nii kaugel?
Hispaania etapil olin tõesti neljas, aga seda võrdsete punktidega kolmanda kohaga, minul lihtsalt üks alavõit konkurendi kahe vastu. Gran Canaria võistlus oli väga inspireeriv ja motivatsiooni andev
 

Andrus Murumetsa karjääri lõpetamise järel on Eesti tugevaimaks meheks kerkinud Rauno Heinla. Kas loodad teda tänavu alistada?
Olen üsna veendunud, et sellel aastal saan Raunost jagu ka mõnel tähtsal võistlusel. Eelmisel aastal juhtus seda vaid korra Lõuna-Eesti Vägilasel, võimalusi oli muidugi rohkem, aga suutsin need ise maha mängida. Muidu oleme Raunoga väga head sõbrad ja teeme koos trenni, on alasid, milles ei saa Rauno mulle vastu ja vastupidi.


Lisaks rammumehe spordile tegeleda ka klassikalise tõstmisega. Mida tahad sel alal saavutada? Kas sinu nimel olev Eesti raskekaalu rebimise rekord 156 kg või tõukamise 201 kg võivad sel aastal uueneda?
Klassikalises tõstmises sai eelmisel aastal pikaaegne eesmärk täidetud: tõukamise Eesti rekord oma nimele võetud. Sellel aastal olen Eesti Meistivõistluste aegu USAs võistlemas ja kahjuks osaleda ei saa. Eks oleks tahtnud proovida tõukamise rekordit pisut kõrgemale viia küll, kuna Mart Seim on sellele ähvardavalt lähedale jõudnud.


Rammumehena vist päris hinge sees ei hoia. Millega leiba teenid?
Töötan OÜ Landhaus juhatuse esimehe ja tegevjuhina. Firma toodab ja ehitab liim- ja freespalkmaju juba aastast 1992.


Kuidas kommenteerid jõutõsteliidu presidendi Kaido Leesmanni väidet, et jõutõstjate ja rammumeeste üks olulisi ja põhimõttelisi erinevusi on see, et ühel alal on dopingukontroll ja teisel mitte? Kas rammumehed, kes dopingukontrollis eriti käima ei pea, kasutavad seda vabadust tõesti kurjasti ära?
Ei tahaks hakata vaidlema, mis ala esindajad on tugevamad ja mistõttu võin rääkida vaid enda eest, kuna tegelen ka klassikalise tõstmisega ja olen andnud dopinguproove. Aga eks see pisut kahtlane ole, kui keegi nii tulihingeliselt teisi süüdistab. Eelmise aasta rammumehe MMil oli näiteks dopingukontroll. Siiani ei ole minu teada andnud ükski Eesti rammumees positiivset dopinguproovi, võisteldud on aga nii jõutõstmises kui ka klassikalises tõstmises. Eks teeb lihtsalt hinge haigeks, kui tullakse teiselt alalt ja tehakse kohe rekordeid.

 

Allikas: Õhtuleht