David ja Peter Paul - The Barbarian Brothers

 

Läbi aegade on mitmed edukad duod meid kinolinade ette naelutanud: Clark Gable ja Vivian Leigh, Stan Laurel ja Oliver Hardy, Sly Stallone ja Estelle Getty. Nende talendikate legendide kõrval on seda teinud ka see koomiline paar...The Barbarian Brothers!

 

 

Barbarite algus

David ja Peter Paul olid Hollywoodi saabudes nagu paljud teisedki lootustandvad näitlejad varastel 80ndatel, nende ainus erinevus oli see, et nad olid identsed kaksikud-kulturistid. Olles jube mõned aastad enne seda võistelnud kulturismi profiringkondades, olid kaksikutest musklimäed valmis nüüd oma lihaseid pingutama Lõuna-California jaoks, rajamaks teed tõelise kuulsuseni. Äsja barbarvendadeks ristitud mehed koputasid Hollywoodi uksele ja viimane oli valmis ka vastama.

Joel Schumacher, noor filmidirektor oli esimene, kes kaksikutest näitlejahakatisi märkas. Need mehed ei olnud sugugi mingid musklihunnikutest töllakad, kes soovisid kiiret edu. Need mehed olid suured multifilmikarakteriga tegelased, kes olid äärmiselt entusiastlikud näitlemise suhtes.

Schumacher oli veendunud, et kaksikvennad on perfektseks täienduseks filmi DC Cab. staarile Mr T-le (tuntud ka kui BA Baracacus sarjast A-rühm). Te mõelge ise- kolm lihaselist, karmi kuid ka suure südamega kuju ühes filmis!

Stseeniröövijad
16. detsembril 1983 esilinastus DC Cab kinoekraanidel üle terve USA. Filmihuvilised täitsid saalid ja nad ei pidanud pettuma. Filmiosalised Mr. T (Spy Hard) , Gary Busey (Motocross Kids) , Marsha Warfield (Caddyshack 2) , Bill Maher (Rags to Riches) , Paul Rodriguez (A Cinderella Story), ja diiva Irene Cara (Flashdance) pakkusid vaatajatele oodatud meelelahutust ja head nalja. Kuid tundmatud identsed kaksikud, filminimedega Buddy ja Buzzy, võtsid endale siiski kogu au ja rahva imetluse. Barbarvennad olid saabunud.

Coolid taksojuhid
Võib vabalt oletada, et inimesed, kes tol külmal detsembrikuu õhtul kinodest väljusid, tundsid aukartust kaksikvendade ees. Nad olid ju üsna võimas vaatepilt: riietatuna tunkedesse, ruudulistesse flanellsärkidesse ja roosadesse peapaeladesse eristusid vennad selgelt teistest näitlejatest. Neoonvärvi paelad seotuna nende randmete ja pahkluude ümber mõjusid ähvardavalt ja trotslikult kõigi suhtes, kes julgesid nende ebatavalist välimust mõnitada.

Filmi lõputiitritesse lisatud nimed "David Barbarian" ja "Peter Barbarian" lisasid kõigele sellele müstikat vaid juurde. Kõik inimesed tahtsid järsku vendadest rohkem teada saada. Kust nad tulid? Ja kuhu edasi?

Peale filmi DC Cab hakkas kogu Hollywood kaksikvendadele tähelepanu pöörama. Pärast väikerolli 1984 a Flamingo Kid´is olid vennad valmis tegema oma suurdebüüti filminduses. Ja seda nad ka tegid. Peter ja Paul rokkisid 1987. aastal liigutava filmi The Barbarians peaosas, kehastades kaksikutest orbusid, keda kasvatasid klounid ja lauljad.

Ajage nad naerma!
The Barbarian´ites nägid produtsendid vendade unikaalsust ja võimet rahvast üles kütta. Neist oli lühikese ajaga saanud Hollywoodi mastaapi arvestatavad näitlejad, koomilised geeniused.

1990. aastal linastunud filmis Think Big said David ja Peter taas oma koomikavõimeid näidata. Töötades koos selliste staaridega nagu Martin Mull (Ski Patrol) , Richard Moll (Monkey Business) ja Michael Winslow (Police Academy), oli vendade kanda autojuhtide roll, kes pidid vedama toksilisi jäätmeid üle kogu riigi. Kriitikud ja rahvas olid taas ekstaasis.

Paljude muusikute puhul näiteks on lindistusstuudiost kinolinale minek valuline ja juba ette hukule määratud. Kaksikvennad leidsid selleks aga tee. Nende tee kulturistidest näitlejateni kulges edukalt. Peale järjekordseid edukaid peaosaliste rolle filmis Double Trouble (1992) olid nad valmis uueks väljakutseks- muusikatööstuses. Barbarvennad hakkasid räppima.

 See ongi räpp
Järjekordne film Twin Sitters (1994) esitles vendi heliloojatena-muusikutena. Nad kirjutasid filmi jaoks kokku 6 lugu.
Räpilood nagu "At War with the Weights," "Shut Up," "Whatcha Lookin' At?" ja "Brothers Forever" esitlesid meisterlikult kaksikute uut senitundmata külge.

Mida nad teevad praegu?
Oma viimase filmidebüüdi tegid Peter ja David 1994. aastal filmis Natural Born Killers. Kahjuks üks nende stseen, mida nad mängisid koos Robert Downey Jr-ga, lõigati filmi lõppversioonist välja.

David on praegu professionaalne fotograaf, kelle töid avaldab tihti näiteks ajakiri Muscle Mag. Peter tegutseb personaaltreeniguäris.
Oma karmide persoonide, ülevoolavate emotsioonide ja ekstravagantsete riietega on barbarvennad jätnud filmimaailma kustumatu jälje. Vennad kehtestasid "cab buddy" ja "warrior buddy" stiilis filmidele hoopis uued kriteeriumid, kui seda seni oldi nähtud. Peale neid ei ole ka olnud sedavõrd edukaid kaksikuid filmitööstuses. Arvati küll, et Olseni-õed võiksid midagi sarnast saavutada, kuid selleni on raske püüelda.
David ja Peter Paul on endast andnud palju- kulturismist näitlemiseni, kirjutamise ja muusikaloomiseni- need poisid sammusid mitmel rindel. Samas suutsid vennad alati jääda iseendaks- armsateks meeldivateks persoonideks, keda kõik fännid armastavad.

 

VAATA DAVIDI JA PETERI GALERIID BONSUNA.COM FOORUMIST